26-09-2017 |

Even bijpraten met de voorzitter



"Heerlijk, het seizoen is weer begonnen. Eindelijk is er weer bedrijvigheid op en rond de velden”, zei een ouder afgelopen weekend tegen mij. Helemaal mee eens, zei ik, maar wat niet voor iedereen zichtbaar is, is dat die bedrijvigheid de afgelopen maanden voor een groot deel gewoon is doorgegaan. Vrijwilligers, trainers, coaches, onderhoudsploegen en al die anderen maakten zich weken geleden al op voor het nieuwe seizoen, zodat onze leden weer lekker kunnen hockeyen en tennissen.




Als je dat met een ouder deelt, dan zie je toch enige verbazing op het gezicht verschijnen; "oh, ja joh, moet er dan zo veel gebeuren?" Ja best wel, zo hebben wij de afgelopen maanden een nieuw veld aangelegd, inclusief bevestigingen voor de blaashal. De velden zijn onderhouden en het nodige onderhoudswerk aan het complex moest worden uitgevoerd. De teams zijn weer ingedeeld voor de verschillende competities en de trainingen voor meer dan 90 teams moesten over 5 dagen en 4 velden worden verdeeld. Het clubhuis is weer opgeknapt en de voorraden zijn aangevuld. Er zijn nieuwe mensen gevonden voor de verschillende commissies en de barbezetting moest worden geregeld. De scheidsrechters zijn gevraagd om weer de wedstrijden te fluiten, het materiaal ziet er weer picobello uit, enne….. nog veel meer.




Ik kan het niet vaak genoeg zeggen: Ring Pass is een club die draait om betrokken leden en vrijwilligers, en ik ben daar trots op. Duizenden uren per jaar besteden zij van hun eigen tijd aan onze vereniging en zorgen zij ervoor dat er gesport kan worden. Dat is niet een vanzelfsprekendheid en wij – bestuur, spelers en ouders - moeten al die toppers koesteren. Wij zijn geen bedrijf waar je een product koopt; wij zijn een vereniging die van ons allemaal is… dus moeten wij ook met zijn allen de schouders eronder zetten. En daar hebben wij iedereen bij nodig, dus meld u aan als vrijwilliger als u dat nog niet bent.




Zo….. dat wilde ik eerst even kwijt!



De kop van het seizoen is er weer af en de punten zijn binnen, of net niet. De voorbereidingen voor de blaashal zijn in volle gang en de werkgroep, onder leiding van Bert de Wit, ligt goed op stoom en op koers. Met spanning kijk ik, eerlijk gezegd, uit naar het moment dat wij de hal met zijn allen gaan opzetten. Dat zal een happening worden en ook daar hebben wij veel vrijwilligers voor nodig, maar daarover later meer.




Op 3 oktober organiseren we een avond met de scheidsrechters om met elkaar te kijken waar het goed gaat, beter kan en ook beter moet. Wij willen alles rondom de arbitrage nog beter organiseren en dan heb ik het niet alleen over het inplannen. Het werven van scheidsrechters, opleiden en begeleiden van (aankomende) scheidsrechters is minstens zo belangrijk. Er hebben zich al veel mannen en vrouwen aangemeld, dus ik verwacht er veel van.




In 2018 loopt het verenigingsplan af en de komende maanden gaan wij ons bezighouden met het plan voor 2018-2020. Daarbij gaan wij nadrukkelijk kijken naar de structuur en besturing van de vereniging en ik voorspel een wijziging daarin. De leden worden zeker bij dat traject betrokken en wij hebben iedereen er hard bij nodig om het ook daadwerkelijk een plan van en voor de leden te laten zijn.




Tot slot…. Staat 25 oktober 2017 al rood omlijnd in uw agenda…? Want dan is er weer een Algemene Ledenvergadering waarin wij u zullen bijpraten over lopende zaken en vooruitkijken naar de toekomst. Ik wilde het een keer over een andere boeg gooien, maar de details houd ik nog even voor mij. Bent u benieuwd wat er gaat gebeuren, dan nodig ik u zeker uit om op de ALV te komen.




Dit was het voor nu en graag tot de volgende keer…




Peter van Haagen,

voorzitter Ring Pass Delft